Kdybych tak mohla změnit svůj život

27. července 2017 v 19:51 | GABATE |  Kdybych tak mohla změnit svůj život
Kdybych tak mohla změnit svůj život

Tahle věta provází snad každého celým životem, který je protkán právě tímto přáním. Vždycky se najde situace, důvod, proč si ji v duchu zašeptat. Stejně se předem ví, že to nevyjde, ale co, když…

Když se podívá zpátky a zamyslí se, zjistí, že vlastně už tolikrát změnila svůj život a její přání se vyplnilo, že ji až zamrazí. Změnit svůj život chtěla přece už v mateřské škole, tolik moc chtěla být princeznou. Tuhle roli má už jen jako připomínku ve vybledlém albu, kde se na ní usmívá šťastná princezna s korunkou na hlavě. Její svatební den jí umožnil cítit se jako opravdová princezna.

Další přání a změna v životě nastaly také již před dlouhým časem. Tolik moc chtěla být dospělá, tolik moc si přála mít vnady jako velká ségra. Párkrát je nahradila stočenými ponožkami, které nastrkala pod triko a s vysokými podpatky si mohla na chvilku připadat velmi dospěle. Ale nikdo ji neviděl, žádná z jejích kamarádek jí nemohla říct, jaká je z ní šťabajzna. Prostě musela počkat.Dočkala se.

Chtěla se podobat své mamince, která jí dovolila pomáhat v kuchyni. Svým panenkám uvařila přesně to, co měla sama ráda. O panenky se starala velmi pečlivě, vždyť už dovedla vyměnit svůj život a proměnit se v paní doktorku zrovna včas, aby zachránila a pomohla, když bylo panenkám ouvej. Rychle se převléct a už je z ní zase maminka, která podává teplý čaj, kapky proti kašli a nějaký ten prášek proti teplotě. Nesmí zapomenout na obklad na krk. Panenky byly spokojené a jejich maminka na sebe mohla být pyšná.

*

Byly doby, kdy měnila svůj život podle potřeb, dětská fantazie nezná hranic. Tenkrát mohla být vším, čím si vzpomněla.

S přibývajícím věkem nás fantazie opouští a zůstávají pouze přání, která začínají "Kéž bych…" Tohle přání se u nás nestačí ani ohřát a už je odstrčeno. Pořád někam pospícháme, pořád něco musíme a na snění a fantazii není čas. Je to škoda, vždyť změnit život se dá.

*

Asi nemá návod, ale už musela sama párkrát celý svůj život změnit a překopat od základů. Nebylo to sice vždycky podle jejích představ, ale nikdy nezakopla o překážku "Kéž by…" Tohle přání se naučila dávkovat po kapkách.

Naučila se trpělivosti, toleranci a radovat se z každé maličkosti, kterou jí život připravil. Vždyť, to přece není málo. Poznala, jak důležité je sdílení. Každá radost a každý posun v jejím životě, pokud je sdílen, má ještě větší váhu.

Cíl nebyl vždycky nablízku, ale už ví, že za obzorem vyjde vždycky slunce, přijde nový den a s ním další šance měnit svůj život podle vlastního přání.

Dál se bude snažit po kapkách si dávkovat a plnit svá přání. Prostě bude měnit svůj život podle vlastních představ.


GABATE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 P P | 30. července 2017 v 17:15 | Reagovat

:)

2 luckatopinkova luckatopinkova | E-mail | 30. července 2017 v 21:27 | Reagovat

Ahojky, to je tak krásny, že mi z toho az mrazí,tak skutečné a pravdivé ...nejdu číst, jdu spát ven a přemýšlet..dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama