Závod

31. května 2017 v 15:33 | GABATE |  Závod
Závod

Ještě jedno kolo, to musí zvládnout, vždyť se na to připravoval celý rok, nenechá si to ujít. Zaslouží si to, zaslouží si doběhnout jako vítěz, poslední rok neznal nic jiného, než atletický stadion, kde trávil veškerý čas. Rodina už ho skoro nezná, musí jim dokázat, že to stálo za to. Musí to dokázat všem, kteří pochybovali, vyhrožovali, všechno tohle musel ustát. Tímhle závodem spláchne všechny výčitky, pochybnosti. Stálo jim to za to? Tenhle čas už sice nevrátí, ale slíbil, že je to naposledy. Naposledy, než zuje tretry a…

Nohy už má unavené, běží pouze ze setrvačnosti a hlavou mu jede stále dokola "honem, honem, běží čas".

*

Co se děje? Najednou to vypadá, že tuhle větu "honem, honem, běží čas" zhmotnil a slyší ji z úplně jiných úst. Už neběží, leží na trávě vedle atletické dráhy, která ho katapultovala někam, kde se s ním už nepočítá. Ze vzorně nalajnovaného oválu se stal nepřítel, který mu sebral poslední naději, zastavil jeho čas.

*

Už není kam spěchat, prohrál. Prohrál na celé čáře. Najednou cítí, jak ho někdo pokládá na nosítka, slyší hlasy, které nezná a které se spolu domlouvají, o čem pro boha? Cítí únavu, cítí bolest, chce se mu spát. "Nabíjím…" To je poslední, co zaslechne. Nevyhrál, asi ho odstřelí.

*

Probouzí se v nemocnici, kolem něj je celá jeho rodina. Musí jim nějak vysvětlit, proč zklamal, aby se na něho nezlobili, vždyť sobě i jim slíbil…Nestačí se ani nadechnout a už ho všichni objímají. Začíná být zmatený, všichni se usmívají a přitom jim po tvářích tečou slzy. Vždyť nevyhrál, místo vítězného stupínku leží někde v nemocnici, ani neví, kde se tu vzal, ale vítězství vypadá jinak. Manželka ho pomalu obejme a něžně mu zašeptá "vyhrál jsi, opravdu šlo o čas…gratuluju" Pořád mu to nedochází, pořád neví co se děje. Začínají mluvit všichni najednou, celá rodina mu najednou chce sdělit, jak je ráda, že to zvládnul, že jsou daleko důležitější věci na světě, než jeden nevydařený závod.

*

Šlo mu o život, srdce nezvládlo a najednou byl na startu úplně jiného závodu. Závodu bez medaile. Začal závod o čas, celý tým závodníků si na sterilní trati předávali štafetu a díky nim se mu závod podařil dokončit.

*

"Honem, honem, běží čas", tahle věta už ho neděsí. Čas se zpomalil, začal závod, který ho vyhoupne zpátky do života, na trať, které se říká rodina. Na krku ho hřejí medaile, které jsou teplé a dojímají ho. Vytvořilo je objetí od všech blízkých.

GABATE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 31. května 2017 v 16:22 | Reagovat

Ten nejdůležitější závod se podařilo vyhrát ♥

2 luckatopinkova luckatopinkova | E-mail | 6. června 2017 v 20:27 | Reagovat

ahojky to je skvěle, navíc v tom citim něco ze života právě prožitého, je to užasné, že to dokážeš takhle zhmotnit , diky Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama