Okreska

7. ledna 2017 v 18:20 | GABATE |  Okreska
Okreska

Konečně nadešel její čas, konečně našla sílu a máchla kolem sebe štětcem, který namočila do jediné barvy, která zbyla na paletě po posledním malíři. Bílá barva, barva ticha, elegance, neposkvrnění. Přesně takhle se chce prezentovat. Jediná barva, která na ní na paletě zbyla, jedinou barvu potřebuje na vykreslení celé krajiny. S jedinou barvou dokáže zázraky. Stromům vykouzlí na holých pahýlech třpytivou parádu, jakoby je zvala na ples. Celá krajina ztichla, čeká na zázrak probuzení. Paní se štětcem v ruce poletuje a kouzlí dál. Nezapomíná na nic. Každý kout, každý keř, který se krčí někde pod svahem, na sobě ucítí jemný tah štětcem. Paní Zima se rozhodla ukázat svoji sílu, pozvala si na pomoc Mráz, který pomáhá malovat všechna okna a tam, kde ukápne více barvy, rychle zakročí a průsvitné svíce visí z okapů.

*

Sedí v autě a všechno tohle se jí honí hlavou, asi se zbláznila. "Slyšíš ten hlas?" Něco uvnitř se jí ptá. Nic neslyší, všude je ticho. Vystupuje z auta a rozhlíží se kolem sebe. Pane Bože, kde to vlastně je? Nohy se jí boří do sněhu. Nerozumí tomu. Vždyť přece jela…kam vlastně jela? "Slyšíš ten hlas?" Zase je to tady. Stojí na poli vedle svého auta, které se na ni pitvoří. Najednou je z něj nepřítel. Co se vlastně stalo?

Přestala myslet na paní Zimu jako na romantickou dámu. Ze Zimy se stalo podlé stvoření plné nástrah, na které nebyla připravená. Už ví, už ví, co jí chtěl ten hlas. Byla to její vlastní intuice. Intuice, která ji varovala.

Pomalu si rovná myšlenky. Ještě před chvílí byla ona i její auto na silnici, na silnici, kterou ta blbá Zima nevynechala, počmárala ji, Mráz jí pomohl její dílo zafixovat a blbí silničáři zase zapomněli vyjet. Proč by jezdili uklízet blbou silničku, která vede mezi poli. Asi usoudili, že okreska, po které jezdí pouze starousedlíci, nestojí za to. Jasně, tady se ale Zima vyřádí nejvíc, vždyť nějaká komunikace mezi poli jí nezabrání v tom, aby svoje plátno roztáhla přes obě pole. Přemáhá ji vztek.

*

Sice pozdě, ale už ho slyší. Slyší ten hlas, který ji varoval, který tušil…Myslí, že to bylo něco o tom, aby sundala nohu z plynu, přeřadila na nižší rychlost, aby…"Pospíchej pomalu." Slyší svojí babičku…Jasně, teď je jí to platný. Zlobí se na sebe, auto nevypadá na to, že by se mu chtělo vrátit na silnici.

Obešla auto a znovu se posadila za volant. Z okénka sleduje své stopy, které vyšlapaly kolem dokola cestičku. Auto je v pasti a s ním i ona. Bere svou kabelku a šátrá po mobilu. Po čele jí teče něco teplého, sáhne si, je to lepkavé, teplé…Bere do ruky mobil a snaží se vytočit číslo někoho, kdo by jí pomohl. Začíná jí být příjemné teplo, zavrtá se ještě víc do sedadla, zavře oči, mobil jí vyklouzne z dlaně. Nemá sílu ho zvednout. Najednou jí znovu připadá Zima krásná, najednou jí bílá barva přitahuje…

*

"Halo, probuďte se, jak se jmenujete?" Slyší ho, slyší ten hlas, který je neodbytný, znovu je tu bílá barva, která ji obklopuje. Tahle barva je studenější, než ta venku. Kam to vlastně jela? Nemůže si vzpomenout.

GABATE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luckatopinkova luckatopinkova | 11. ledna 2017 v 18:31 | Reagovat

Ahojky, to je nádhera,dokonalé,uplně z toho běhá mráz po zádech, krásné diky Hana

2 MaikelI MaikelI | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:38 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 AlbertCurge AlbertCurge | E-mail | Web | 2. června 2018 v 19:04 | Reagovat

The prostate is central to the a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related is found just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma for the urinary tract or by infections received from other areas from the body. A patient can experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal of the prostate defect accompanied by making use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to establish the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper meals are important. These are some of the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for our health and wellbeing and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a few ejaculations a week will help to prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat in moderation. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef per week will heighten the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to consider to make certain a normal prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to opt for prostate examination at least one time annually.

4 Ascoonsuct Ascoonsuct | E-mail | Web | 9. října 2018 v 0:24 | Reagovat

Compression  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  determination  bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-et-ordonnance/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama