Výprodej

26. prosince 2014 v 16:45 | GABATE |  Výprodej


Výprodej


Všude, kam se podíváš, se válí zbytky z rozbalených přání. Všechny, dneska již nepotřebné papíry, schovávaly překvapení a tajná přání. Někdy se s šustěním papíru a poodkrytím růžku čehosi, skoulela po tváři slza, která prozradila, že očekávání nahradilo něco úplně zbytečného a jiného. Rychle se pootočit a ukrýt tu trochu slané vody, vždyť přece nikdo nechce, aby se ostatní rmoutili. Ukazovat jenom radost, to je to, co se pod vánočním stromkem očekává. Rozzářené oči pod prskajícími kousky železa a blikavou parádou z lesa, to tam patří.

Každý malý dárek, který byl zabalen s láskou, se pod stromkem celý tetelil a čekal, až se odtajní. Nezáleží přeci na tom, jestli ten druhý, který ležel zrovna vedle něj, a byla z něj sejmuta cenovka s větší cifrou, je dokonalejší. Zaslouží si více pozornosti? Tak to není. Jsou si přeci rovni. Ve svém vánočním kabátku prozradí jenom to, komu budou patřit a komu mají udělat radost. A vůbec, dárky, které jsou zabaleny tak nějak neohrabaně a mašle přes ně vypovídá o tom, že uzel a kličku si umí dotyčný dárce zavázat teprve krátce září pod stromečkem nejvíc.

Dárky jsou rozbalené, vánoční papíry a blýskavé mašle splnily svou roli, teď už jsou nepotřebné. Skončil předvánoční maraton, obchody jsou zavřené. Sny jsou splněné.

*

Jak to asi vypadá tam nahoře? Tam, kam chodí právě ta nejtajnější přání. Jsou to přání, která se nedají koupit, jsou nevyřčená nebo jsou napsaná na kousek papíru, který měl být doručen Ježíškovi. Myslím, že i tam měli frmol. Vždyť nebe je tu proto, aby se snažilo, aby všichni ti, kteří tam žijí (předpokládám, že jsou to andělé) plnili právě tato přání a pomohli Ježíškovi, kterého již tenkrát v dávných dobách všichni obdarovávali.

Už jenom všechno přečíst, roztřídit, posoudit, zda si ten, či onen zaslouží právě to, o co žádá, není žádná legrace. Nejtěžší úkoly jsou splnit přání o zdraví, o lásku, o vysvobození ze samoty…

Při čtení těchto přání je i andělům těžko. Ti tam dole se stále ještě nenaučili, že spoustu přání si mají plnit sami. Je doba vánoční, tak znovu a znovu, jako to dělají neúnavně již dlouhá staletí, andělé posílají na Zemi Ducha vánoc, který lidi pohladí, na chvilku je zastaví a zašeptá jim recept, jak dojít právě k tomu svému přání. Někteří jsou hlušší, někteří nechtějí slyšet, vždyť oni jsou právě ti, kterým je ublíženo, tak ať se snaží ostatní najít cestu k nim. To, že ubližují sami sobě, nepřiznají.

Není to jednoduché s námi lidmi. V obchodech mají zavřeno, vždyť jsou stále ještě sváteční dni, které obchodníci využívají na přípravu povánočního výprodeje. Slevy budou vyčuhovat z každého rohu a lákat k nákupům opožděných dárků.

Nevím, jak to mají zařízeno v nebi, jak naloží s přáními, která byla nedoručena a nesplněna.

*

Dívám se na nebe, kometu už neuvidím, ale něco se děje, z nebe se snáší něco, co připomíná sníh, ale nestudí, jenom nějak důvěrně a měkce dopadá na tváře. Jsou to právě ta nedoručená a stále ještě nesplněná přání, tam odněkud ze shora. Jsou to vlastně malá přání od andělů pro nás tady na zemi. Tak proč jim je nesplnit? Vždyť zas o tolik nejde, jenom najít toho správného adresáta, ten správný čas a splnit právě to jeho tajné přání. Tady nejde o povánoční výprodej, tady běží právě o ta důležitá a tajná přání.

Vánoční čas by měl trvat celý rok.Ze všech budou andělé.

GABATE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hana topinkova hana topinkova | E-mail | 27. prosince 2014 v 17:38 | Reagovat

Ahojky, to je krása,jsi jeden z moc mála lidí, co mají o Vánocích duši a srdce...díky Ti , hned je mi líp, už se v tom  davu problémových šílencu zase neztrácím...díky Hana

2 krulda krulda | E-mail | 28. prosince 2014 v 16:06 | Reagovat

Ahoj,zamáčkla jsem slzu, mluvíš mi z duše. Krása

3 Michaela Jarolímková Michaela Jarolímková | 28. prosince 2014 v 22:47 | Reagovat

Krásné počteníčko...děkuji

4 Elika Elika | 29. října 2015 v 8:40 | Reagovat

Výprodej kuchyňských dřezů

http://www.kuchynsky-drez.cz/vyprodej/

5 Monika Monika | 6. ledna 2017 v 10:40 | Reagovat

Výprodej pánského oblečení outlet-

http://www.justoutlet.cz/panske/vyprodej/

6 Lulis Lulis | 6. července 2017 v 8:25 | Reagovat

Výprodej LED žárovek- skvělá příležitost pro vás, kdo chcete modernizovat domácnost..

http://shop.artled.cz/vyprodej/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama