Zubař

8. října 2014 v 19:40 | GABATE |  Zubař
Zubař

Hned ráno jsem vyrazila. Jedu na kontrolu ke svému zubaři. Jedu do Prahy, kde jsem konečně zakotvila u zubaře, kterému záleží na tom, abych měla zdravé zuby. Do nedávna jsem si to myslela o tom svém původním. Vyklubal se z něj pouze údržbář. Na dotaz ohledně mého problému, kterým byl pozvolna se uvolňující zub, mi odvětil, že si mám pořádně čistit zuby. Prchla jsem od něj a dojíždím do Prahy, ke skutečnému odborníkovi. Je to sice z ruky, ale zuby mám už poslední, nové mi nenarostou a umělé odmítám. Prostě vyrážím.

Už předem se modlím, abych našla místo na zaparkování auta, aby nebyl moc velký provoz. Tak už s tím provozem to moc nevyšlo. Dálnice je zasekaná, jedu na jedničku, benzín ubývá, hodiny letí. Ještě, že si dávám hodinu časovou rezervu. Slyším houkání sanit, které pospíchají někam dopředu. Auta ustupují a sanity projíždí. Mrazí mě v zádech, když míjím havarovaná osobní auta, u kterých stojí sanity a odnáší na nosítkách oběti celé od krve. Moje problémy začínají být malicherné. Tam někde na dálnici se zastavil čas. Už pospíchají pouze záchranáři. Jedu dál, nevím, jak to dopadlo. Asi se to dozvím ve večerních zprávách. Každopádně jsem ostražitější, zůstává ve mně obrázek z dálnice.

Hledám místo k parkování, nejlépe v neplacené zóně a alespoň kousek od metra. Vyšlo to, parkuji sice cca půl km od nástupiště do metra, ale parkuji a po cestě k metru aspoň vydýchám zážitek z dálnice. Zapomínám, že mne čeká (pro mne) nepříjemná návštěva, návštěva zubaře. Zubaře se bojím, jak čert kříže. A protože se bojím, tak poctivě navštěvuji, abych nezanedbala…Přece jenom na té prevenci něco je.

Tento týden jedu k zubaři již po druhé. První návštěva byla preventivní prohlídka spojená s opravou dvou kazů. Vydržela jsem, sice pod lokální vele narkózou, ale vydržet skoro dvě hodiny sedět se spuštěnou sanicí je taky hrdinství. Potom necítit půl obličeje, slintat ze spadlého koutku…Všechno tohle beru jako úlitbu bezbolestnému zákroku.

Dneska jedu na parodontologii, kde kontrolují mé dásně a neustále mi opakují, jak si mám správně čistit zuby, tím pádem zamezit vzniku zubního kamene. Dneska jsem vyrazila přesvědčená o tom, že moje ústní dutina je v naprostém pořádku a těšila jsem se na pochvalu. Na dentální hygieně jsem byla před měsícem a předpokládala jsem, že jsem do dneška nedala šanci zubnímu kameni usadit se na mém chrupu.

Jaké bylo moje překvapení, když doktor se slovy: "toho zubního kamene je tu celkem dost, na to, že jste byla nedávno na hygieně" vzal do ruky ten šílený přístroj, který vydává pisklavý zvuk a rejdil mi s ním půl hodiny v ústní dutině. Vydržím všechno, slibovala jsem si v duchu, i když se mi kroutily i palce na nohou a po vypnutí přístroje jsem toho moc neslyšela, byla jsem za hrdinu. Nekřičela jsem, snažila jsem se cukat, pokud možno co nejméně. Nevím, jestli doktor podezříval mne ze lži nebo dentální hygieničku z odfláklé práce ohledně nárůstu kamene na mém chrupu. Každopádně zachoval dekorum a začal se staro - novou přednáškou a s ukázkou na umělém chrupu, jak správně držet kartáček, jak ho správně naklánět a tím pádem nedat prostor zubnímu kameni.

Pokud čistím varnou konvici octem, výsledek je ohromující, tohle mě napadlo ještě na křesle u zubaře. Ocet je zázrak, rozpouští kámen přímo pod rukama. Na sprchový kout neznám lepší přípravek. Vyplachovat si ústa octem, no nevím, asi to takový super nápad zas není. Raději tuhle myšlenku zaplaším a dál poslouchám přednášku, už jsme přešli k mezizubnímu kartáčku. Budu plnit všechny instrukce, budu se snažit nepodvádět, vždyť jsem viděla na chodbě před ordinací ty hrůzostrašné obrázky, co by se všechno mohlo stát, pokud podcením… Jako poslední obrázek byla reklama na Corega - lepidlo na umělé zuby. Brrr, to snad ne.

Odměnou za "utrpení" v této ordinaci, kde si o anestezii netroufnu ani špitnout jsou volné mimické svaly a hladký chrup.

Cesta domů proběhla bez problémů, dálnice je volná a při cestě zpět se odměňuji porcí z KFC.

Zuby si budu čistit po každém jídle. Takže furt.

GABATE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hana topinkova hana topinkova | E-mail | 17. října 2014 v 19:12 | Reagovat

Ahojky, tak to se mi líbí moc, to je ze života....super Hana

2 Stáňa Šumná Stáňa Šumná | E-mail | 28. října 2014 v 11:34 | Reagovat

S ohledem na to, že podobné anabáze zažívám s mou drahou polovičkou řvu smíchy, promiň. Mezizubní kartáčky se válí všude, vodičky a pastičky. Naštěstí není moc žravý, ale zase je bordelář. Já bych na tom byla hůř, já jsem žravá :-), ale zase bych ty kartáčky uklízela :-)

3 Tara Tara | 25. května 2015 v 16:43 | Reagovat

Zubní klinika Praha, tam bolest nepoznáte:

http://www.praguedentalclinic.cz/cs/

4 Tulipa Tulipa | 25. května 2015 v 17:45 | Reagovat

Bezbolestné ošetření zubů v Praze? Jistě, je to možné

http://www.zubni-praha.cz/Poskytovana-pece/Bezbolestne-osetreni/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama