Vysvědčení

30. června 2014 v 21:08 | GABATE |  Vysvědčení
Vysvědčení

Ještě přežít dnešní den a jsou tu prázdniny. Doma musím ukázat vysvědčení. Vědí jenom o jedné čtyřce a já mám dvě. To bude zase keců. Hlavně, aby mi nechtěli nic zakazovat. Jsou prázdniny a… Prostě fůra času, prostě na všechno. Budu chodit makat někam na brigádu. Potřebuju peníze, hned jsem svobodnější. Doma bych musel stejně makat a zadarmo, tak proč si radši někde nevydělat.

Holka, podívej se, co mi přinesli za košťata. Celý rok se s nimi člověk piplá a oni ti pak za všechno ani nepoděkujou. Ještě, že už jsou prázdniny, mám toho všeho plný zuby. Jedu domů, hodím nohy na stůl, otevřu si flašku a nikdo na mne nesmí aspoň hodinu promluvit. Někdy bych chtěla potkat posledního června alespoň jednu pozitivní učitelku. Jo a nesmím tady zapomenout ty košťata, ať doma vidí, jak si rodiče váží mé práce.

Linka bezpečí, jak vám mohu pomoci? Neblázni, vždyť to přece není tak hrozný. Svět se nezboří, uvidíš, že všechno dobře dopadne. Doma už tě určitě čekají a mají o tebe starost. Chceš si ještě popovídat? Třeba spolu ještě něco vymyslíme. Nebo mi pověz, kde jsi, a někdo za tebou přijede. Ničeho se neboj, jenom si s tebou popovídá a uvidíš, že něco společně vymyslíte.

Ona si na tebe opravdu zasedla. To snad není možný. Tak ona ti fakt dala dvojku z češtiny. Jdu jí zavolat, to si dělá srandu ne? Když jsem s ní mluvila naposledy, tak mi tvrdila, jak ti to jde a teď tohle. No, počkej, to si za klobouk nedá. Má dva měsíce prázdnin, tak jí to zpříjemním. To se tak někdo má. Já musím makat celý léto, od nevidím, do nevidím a tobě dá dvojku z češtiny. Neříkala, kam jede na dovolenou? Abych měla ještě větší vztek.

Mami, tátovi to řekneme až zítra. Stejně se vrátí až v noci a víš, že bude zase řvát. Když si půjdeme lehnout v deset hodin, tak nás budit nebude. Stejně v televizi nic nedávají. Ráno mu to ukážeme, bude pospíchat do práce a nebude nadávat tak dlouho. Chvilku to vydržíme. Učitelka mě chválila, ale to stejně nikdy neuzná. Vyznamenání mám a to je mu málo. Jo a na dovolenou s váma fakt nepojedu. Zase se předvádět a poslouchat kecy, jak jsem vyrost a co bylo na vysvědčení… Stejně se tam celá ta jeho blbá kancelář jenom předvádí. Jedu s klukama na čundr.

Proč bych se s tím tahal, nikoho to nezajímá a doma ani nevědí, že začínají prázdniny. Do školy jsem chodil jenom, když se mi chtělo nebo v zimě. Přece nebudu mrznout někde venku. A co bych tam asi tak hledal teď, když jsou takový vedra. Výzo jsem roztrhal hned před školou. Naši teď řeší na sociálce bráchu, hrozí mu děcák, chodí teprve do třetí. Na mě, než dojde řada, tak bude po prázdninách. Tak, proč bych si to ještě neužil. Stejně jim jde jenom o přídavky, to jediný je zajímá, prachy. Mám vyhlídnutý nějaký železo, odevzdám ho a budu mít na vlak. Pojedu k babičce, tam je prima.

Jsi moc šikovná holčička. Máš krásné vysvědčení. Udělala jsi nám všem velkou radost. Paní učitelka tě moc chválila a už teď se na tebe těší, až přijdeš po prázdninách. Užijeme si prázdniny všichni společně.

Léto, budiž pochváleno. Prázdniny jsou tady.
GABATE
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adam Adam | 1. července 2014 v 22:44 | Reagovat

Udílení cen. Plesk, plesk

2 hanatopinkova hanatopinkova | E-mail | 21. července 2014 v 18:26 | Reagovat

Super, super, super, až to bolí, jak je to pravdivé ...Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama