Překvapení

10. března 2014 v 14:51 | GABATE |  Překvapení
Překvapení
Kamarádka Liduš je dáma každým coulem. Myslím, že jsem ji ještě neviděla v teplákách a nenalíčenou. Má ráda společnost a jako každá žena pozornost opačného pohlaví.
Liduš žije v domě se svou maminkou, tetou a velmi rozmazleným psem. Její přítel žije také v domě, bohužel v jiném se svou manželkou a podle Liduš s velmi rozmazlenou dcerou. Každý bydlí sice jinde, kde se stará o své blízké, ale volné chvíle tráví spolu, ve svém bytě, který mají na neutrálním území a je pouze jejich. Jsou chvíle, kdy do bytu jezdí Liduš sama, prostě jen tak, zalít kytky. Přece nebudou trpět nedostatkem zrovna v tu dobu, kdy je mezi ní a přítelem nějaké nedorozumění. V této situaci vyhrožuje její přítel pro změnu odstěhováním se. Všude je něco, ale nejkrásnější je usmiřování se. Lidušky přítel je velkorysý a své "průšvihy" si obyčejně žehlí nějakým blýskavým doplňkem.
Tentokrát chtěla Liduš překvapit svého přítele. Koupila dva lístky na koncert skupiny Kabát. Bohužel byla překvapena ona, příteli se datum koncertu nějak nehodilo a skupině Kabát se nechtělo měnit termín koncertu. Prostě Liduš měla dva lístky a chuť, jít se pobavit. Co s tím? V záloze měla kamarádku, která určitě ráda půjde. Domluveno! Liduš se načinčala a čekala kamarádku, už se těší a nenechá se otrávit.
Bohužel průběh celého večera byl v režii kamarádky. Ta už si doma vylepšila náladu pár deckama vína a rozjařená vstoupila s Liduš do sálu. Veselou náladu kamarádky musela Liduš omlouvat i u ostatních nadšenců skupiny Kabát. Kamarádce prostě začali vadit lidi a dávala to všem nahlas najevo. Liduš chvilku vydržela, ale přece jenom začala zvažovat chování kamarádky. Ta byla dost hlasitá a naštvala už dost lidí. Byl čas na ústup. Jediná možnost jak zmizet, bylo zavolat manželovi kamarádky. Ten se o ni postará a přitom hodí Liduš domů. Ani domluva s manželem kamarádky nebyla úplně jednoduchá záležitost, v televizi byl fotbal a doma klid ke sledování přenosu. Liduš ze sebe musela vydat poslední zbytky diplomacie. Vyšlo to. Odvoz tu byl, kamarádka sedí v autě. Odjezd.
Další překvapení pro Liduš přišlo okamžitě po vystoupení z auta. Liduš ve střevíčkách, v lehkém kabátku v noci před svým domem nenašla klíče. Maminka i teta už spí. Co teď? Přiběhl sice rozmazlený, ale její pes. Alespoň někdo ji má rád a dává jí to najevo. Pes poštěkává, vrtí ocasem, olizuje ji. Už jsou na to dva. Musí nějak probudit maminku, která spí v patře. Křičet nebude, ostudy už bylo dost. Kamínky a vytrvalé házení do okna. Povedlo se. Rozsvítilo se okno a záchrana byla na dosah. Liduš vysvětlila mamince problém a čekala na klíče, které jí maminka slíbila hodit z okna. Klíče padly na zem a než se stačila Liduš ohnout a sebrat je, byl tady její úplně blbej pes, který se domníval, že jde o hru. Vyhrál, klíče z radosti, že se našel někdo, kdo si s ním hraje i v noci prostě sežral.
Okno v patře zhaslo, maminka už zase spí. Stejně by jí nepomohla, klíče už doma žádné nejsou. Co má řešit dřív? Jak se dostat domů, nebo zdraví svého úplně blbého psa? Byla jí zima, potřebovala se dostat domů. Zavolala synovi, který prostě vypáčil dveře. Jeho komentář o své neschopnosti vydržela.
Ráno pokračovala v řešení dalšího problému - zažívací ústrojí svého psa. Veterinář doporučil dávidlo a po pár dávkách pes opravdu klíče vyzvrátil. Pokud by počkala, až klíče vyjdou řitním otvorem, byla by to pro jejího psa možná přirozenější cesta, kterou Liduš zavrhla s vidinou, jak celý den stopuje psa a hrabe se v každé hromádce.
Myslím, že na tenhle koncert Liduš jen tak nezapomene a přítel, který si nenašel čas, už shání něco hodně blyštivého.
GABATE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanatopinkova hanatopinkova | E-mail | 18. března 2014 v 6:08 | Reagovat

Na to jsem se tešila, to je užasné, nejlepší.....jestě to zhudebnit, možn a film by stačil Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama