Narozeniny

2. března 2014 v 16:04 | GABATE |  Narozeniny
Narozeniny
Svoje roky už nějak neregistruji, prostě vždycky přepíšu datum a nějak to neřeším. Když tak přemýšlím, každé moje narozeniny byly pro mne něčím zlomové.
Jaro začíná prostě na mé narozeniny. Ptákům v Africe někdo vykecal, že se u nás oteplilo a průšvihy, které se nějakou dobu tutlaly, vykvetly. K jedněm narozeninám jsem místo kytky dostala rozvodový formulář. Manžel se mi NĚKDE zamiloval. Další narozeniny jsem trávila stěhováním. Původním domovem jsme vyřešili majetkové vyrovnání. Další narozeniny - našel si mne můj stávající manžel.
Bože zase jsem o rok starší. Pípne SMS. Zvědavá se vrhám na mobil. Už od rána gratulace? Píše mi banka, z konta mi odešly poslední peníze.
K letošním narozeninám jsem dostala oznámení od své nejmladší dcery, že se stěhuje se svým přítelem do podnájmu. Chce si zkusit samostatně hospodařit. Bude mít nový domov. Dohodly jsme se tomu říkat KOLEJ. Slovo domov jinde mi zatím nějak nejde.
Nad tímto dárkem jsem opravdu nejásala. Na jednu stranu jsem pyšná, že jsem vychovala ze své dcery samostatnou jednotku, ale kde je spravedlnost? Když jsem vydržela, jasně, že s láskou všechny její vrtochy, být za úplně blbou mámu během její puberty a prošvihla jsem věk, když by se ještě vešla do BABY boxu, tak proč už teď?
Z dcery se stala parťačka a kamarádka, se kterou dokážeme probrat osobní i globální problémy celého světa. Z housenky se vylíhl motýl, který vylétá do světa. Doufám, že jsem jí stačila dát dost síly na to, aby se ubránila všem predátorům a moje ramena unesou její občasné nářky. Nevím, jak dlouho budu tenhle dárek rozbalovat a zvykat si na něj. Čas ukáže. Nevím sice co, ale byla to věta mé babičky. K narozeninám mi obyčejně přála hodně zdraví. V mládí mě to popuzovalo a dneska vím, že to není plané přání. Už to dělám taky.
Čas hojí rány, zároveň se rozhodl s mým přibývajícím věkem řadit vyšší rychlost, běží nějak rychleji. Nebo já jsem zpomalila? Pořád něco doháním, někam pospíchám…Zastavím se obyčejně až u doktora v čekárně, kde vydržím sedět hodiny, než přijdu na řadu. Potom počítám, kolikrát si ještě vezmu prášek, který mi určitě zabere, a já se zase rozběhnu.
Dneska nepospíchám, mám narozeniny. Manžel přinesl puget a pozvání do kina. Tentokrát jsem si mohla zvolit mezi dvěma filmy, které on vybral a sám se nemohl rozhodnout, ale vypadalo to demokraticky, a když mám ty narozeniny…Obyčejně to vypadá "chtěl bych jít do kina na…v kolik vyrazíme?"
Vybrala jsem, odjeli jsme. Větší volovinu jsem vybrat nemohla, omluvou mi je, že výběr byl zúžen na, buď anebo. Obyčejně v kině vydržím i dětské představení s vnukem, kterému svítí oči a to mi za to stojí. Tentokrát oči nesvítily ani manželovi, který na rozdíl ode mne vydržel až do závěrečných titulek. Já to vzdala a odešla. Stejně promítali jenom pro nás dva. Ostatní filmoví nadšenci seděli tutově v jiných sálech.
Mám narozeniny, rozmazluji se zmrzlinou a čekám na manžela. Zmrzlinu mám vylízanou a film stále nekončí, odešla jsem asi hodně brzo. No, co, podívám se po obchodech. Do oka mi padly zelené šaty. Hodily by se k zelenému peru, které jsem dostala od kamarádky k narozeninám. Když je ze mne "prý ta spisovatelka." Film nestál za nic, ale šaty mi sluší. Jsem spokojená.
Manžel se vrátil a se slovy "to byla ale blbost" odjíždíme. Vlastně to byl prima den.
GABATE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lad.Falátová Lad.Falátová | 4. března 2014 v 7:58 | Reagovat

Ahoj zlato jsem to ,ale ostuda opět krásné psaní a dodatečně vše nej nej k Tvým narozkám.L

2 Te Te | 4. března 2014 v 10:11 | Reagovat

:-*

3 Hana Topinkova Hana Topinkova | E-mail | 4. března 2014 v 10:36 | Reagovat

[2Ahojky, užasné], přesně do jara,také budu mít brzo narozeniny, tak si ten článek hned ráno daruji a bude mi určitě celý den super....až to vezme u srdíčka,jinak krásný další rok....bez maléru a otrav kolem a se spoustou zdraví Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama