Aduš a plastická chirurgie

17. února 2014 v 18:08 | GABATE |  Aduš a plastická chirurgie
Aduš a plastická chirurgie
Slovo plastická chirurgie mě nechává celkem chladnou. Nikdy jsem netoužila po žádném fyzickém vylepšování pod narkózou a se skalpelem v ruce. To, co si nechávají některé holky opravovat, mi narostlo celkem akorát. Nos, pokud bych si ho v mládí nezlomila, míval také správné míry a ta malá bulka, která zbyla po úrazu, mě nerozhází. Ale, v žádném případě tyto zákroky neodsuzuji. Je to každého rozhodnutí a je na každém, do jakého rizika se pouští a za jakou cenu.
Jasně, že riziko je každý zákrok. O tom, náhodou něco vím. Pár operací mám za sebou a vždy jsem podepisovala, že podstupuji zákrok dobrovolně a znám rizika. Teď tak přemýšlím a vlastně s odstupem času si ani nepamatuji, jaká všechna rizika hrozila. Vždycky mi bylo tak blbě, že bych podepsala snad i eutanázii.
Takže plastiky nejen, že podstupují hlavně ženy dobrovolně, ale ještě za to platí. Pro příklad nemusím chodit daleko. Kamarádka Aduš podstoupila celkem tři plastické operace.
Tu první jsem celkem chápala, byla mladá. Narodily se jí dvě děti během dvou let. Už to byl pro ni šok. O prvním těhotenství věděla hned od začátku a na nový přírůstek se moc těšila. Po porodu měla tolik starostí, že si nějak nevšimla, že je zase těhotná. Upozornilo ji na to okolí, (nějak přibývala na váze) a pohyby plodu v jejím těle. No tak co, stejně chtěla dvě děti, sice ne zase tak rychle za sebou, ale o polovině těhotenství ani nevěděla, tak do porodu to už vydrží. Bohužel, její kůže dostala zabrat. Ani po třech letech po porodu, se Aduš nesrazila do původní velikosti. Na břiše jí zůstal veliký převis, který se nikam nedal schovat. Padlo první rozhodnutí o plastické operaci, plastika břicha. Děti byly malé, měla spoustu starostí, internet byl v tu dobu sci-fi. Tím pádem mnoho informací o tomto zákroku Aduš nesehnala. Věděla jen to, že po operaci dopne všechny kalhoty ze svého šatníku.
Termín se blížil, Aduš nastoupila do nemocnice, užívala si klid a konečně někdo poskakoval okolo ní. Operace proběhla bez komplikací, ty začaly v okamžiku, když se sestry rozhodly, že nastal čas zvednout Aduš z postele a jít se osprchovat. Aduš zjistila, že se nemůže narovnat. Tím, že jí ubyl vak na břiše, jí chybí kus vepředu a přetahuje ji to kůži až ze zad. Chyběl jí i původní pupík a ten nový se jí nelíbil. S tímto stavem bojovala celý týden v nemocničním prostředí. Moc nepomohlo ani rádo by povzbuzení bratra, který se při návštěvě v nemocnici zeptal Aduš, proč si neřekla o přebytečnou kůži, chtěl si ji dát zpracovat na nový batoh.
Po čase si Aduš zvykla na nový pupík, narovnala se a nakoupila nový šatník. Léta plynula, z plastických operací se stal hit. Padlo další rozhodnutí. "Jsem tlustá, vyzkoušela jsem už všechny diety, nic nefunguje, půjdu na lyposukci." Aduš rozhodla. Jako bonus byla nabídka velké slevy v letním termínu. No, proč to nevyužít? Aduš zaplatila, objednala se a čekala na termín, který padl na červenec. Byla to doba opravdu letní. Kdo mohl, utekl k vodě nebo do sklepa. Přišlo tropické léto. Myslím, že Aduš byla jediná, kdo využil tuhle jedinečnou příležitost - nechat se dobrovolně zavřít do nemocnice při teplotách třicet pět stupňů celsia ve stínu.
Lyposukce se povedla, Aduš mohla opět přemýšlet o změně svého šatníku. Bohužel z pružných obinadel, kterými se musela stahovat, aby měl zákrok nějaký efekt, se vymanila až na podzim. Nejsem si jistá, jestli si úbytek v pase spíše nevypotila.
Pro třetí a zatím poslední plastiku se Aduš rozhodla již v pokročilejším věku. "Přece nebudu až do smrti pořád jenom hledat brýle. Bez nich nic nevidím a než je najdu, zase nevím, proč jsem je hledala. Blbost se operovat nedá, tak potřebuji spravit oči." Rozhodnuto. Objednat, zaplatit, nastoupit.
Po zákroku vypadala Aduš chvilku jako pouliční rváč, to se dalo zakrýt tmavými brýlemi. Že se nesmí namáhat a velice se šetřit jí nedělalo žádný problém a bez alkoholu to taky chvilku vydrží. Každopádně už nehledá brýle, vidí jako rys a svět kolem ní má jasné obrysy.
GABATE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LADISLAVA FALÁTOVÁ LADISLAVA FALÁTOVÁ | 17. února 2014 v 18:37 | Reagovat

Jsi neskutečná.....BOMBA

2 hana topinkova hana topinkova | E-mail | 18. února 2014 v 11:59 | Reagovat

[1]:je to užasné, jestě ,že užmám po operaci víček, už by me tam nikdo nedostal- dělám si samozřejmě legraci,podídka je bezvadná, díky, doufám,ze se brzo dočkám další a pak spolecna svázané v knize, vždycky, když budu mí t chmury,budu si je číst Hana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama