Obyčejná sobota

27. ledna 2014 v 12:11 | GABATE |  Obyčejná sobota
Řekne se sobota, den jako každý jiný. Ba ne, sobota je volný den, který je ještě hezčí tím, že je po něm neděle a nemusí se brzy vstávat. Tím pádem se nemusí jít v sobotu večer brzy spát. Sobota mi dává prostor pro běžné povinnosti hospodyňky. Ráno uklidím trochu důkladněji, než během týdne, hodím něco do pračky a něco na sporák. Tyhle sobotní rituálky mám ráda. Nikdo mě nehoní, doma to voní vypraným prádlem, obědem občas i bábovkou.
Dnešní sobota probíhá trochu jinak. Včera mi manžel oznámil, že dnes, v sobotu přijede technik, který se pokusí opravit spojení mezi jejich vysílačem a naším přijímačem - televizí a počítačem. Chápu, že odněkud jsou vysílány informace, které se zobrazují na mém počítači, že je důležité kolik bitů obsahují - k tomu potřebuji funkční můj počítač a průchozí jejich přípojku. Televize nesmí pixelovat (pro mne čtverečkovat). Tohle všechno musí odborník zkontrolovat, protože tohle všechno není na našich přístrojích v pořádku. Jediné, co vím je, že vedle televize stojí jedna škatulka, která je napojena na další, která stále poblikává. Kam a kudy vedou dráty dál, netuším, a protože jsem nebyla nikdy ve fyzice zdatná, tak se ani moc nepídím. Zajímá mne pouze funkční počítač a televize. Jemné nuance přehlédnu. Pár čtverečků, které se občas objeví na obrazovce, mne nerozhází, a když vypadne internet, tak si prostě počkám, až zase naskočí. Na rozdíl od svého manžela, který se vzteká a prská při každé malé chybce. Občas mám pocit, že v televizi nesleduje právě probíhající pořad, ale čeká na čtverečky. Pokud se objeví, okamžitě skáče po mobilu a volá zákaznickou linku, kde popisuje chybu a dožaduje se nápravy. Tentokrát se dočkal. V sobotu má přijet technik, který, zkontroluje, proměří a vyřkne ortel. Má to jedinou chybu, technik má přijet již po sedmé hodině ráno. Já odmítám, nechci si dát narušit svou sobotu již brzkým vstáváním.
Je osm hodin, já slyším z ložnice, kde se ještě povaluji, dialog z obýváku. "Vyměníme tento box, dáme nové zásuvky. Nevím, proč vám sem nepustí rychleji internet, vždyť to tady teče úplně normálně. Při slovech "tady to teče" jsem se trochu orosila.
Poslední katastrofa s vodou proběhla celkem nedávno, při výměně a montáži nové kuchyně jsme zachovali jediný přístroj původní. Byl to ohřívač vody. Kuchyň byla báječná, voňavá, čisťounká. Do večera jsem se kochala a všem slibovala i teplé večeře. Vždyť v takovém prostředí se to kuchtí skoro samo. V noci přišlo velké překvapení. Vzbudilo mne hysterické volání mého manžela, který se vydal na toaletu. Při cestě musel projít přes kuchyň, ze které se stal bazén. Starému ohřívači to nejspíš přišlo líto, že zůstal sám bez svých starých kámošů a prostě mu ruplo srdce. Nebo se prostě naštval a spáchal sebevraždu. Celá nová kuchyň stála ve vodě. Já jsem likvidovala katastrofu a manžel vytáčel ve dvě hodiny v noci číslo na instalatéra, který zde trávil celé odpoledne a bůh ví, jak to napojil…Kupodivu instalatér dorazil a zlikvidoval starý ohřívač. Slíbil sehnat nový, výkonnější. Doufala jsem, že to ten můj starý, původní ohřívač neslyšel. Posloužil mi a zasloužil si…no asi ne, oplatil mi to důkladně.
Uklidnila jsem se ihned, když mi došlo, že tato informace je pro nás naopak příznivá. Z postele mne zvedla věta manžela "Hlavní zásuvka a přípojka jsou v ložnici." Představa, že mi vede technika až do peřin, mě vystřelila z postele. S očima ještě slepenýma, ale s úsměvem na rtech jsem vyrazila do obýváku a nabídla všem přítomným kávu. Nikdo nechtěl.
Technik má splněno, změřil, vyměnil a poradil. Manžel nelení a opět bere do ruky mobil, volá zákaznickou linku, kde si chce ověřit resumé našeho technika. Nejspíš nedostává informace, které očekává, protože začíná rozkládat rukama a brunátnět v obličeji. Slyším pouze konec jeho konverzace. Prostě nevydržel znovu vysvětlovat. První se zeptal a nechal si potvrdit, že "doufám, že se náš rozhovor nahrává",(odpověď je asi kladná, protože teď si začal manžel dávat velký pozor na pregnantní artikulaci). Zpozornila jsem a už slyším. "Tak jděte všichni do prdele. Ano, rozumíte mi dobře. Končím s vámi, jděte do prdele." Odkládá mobil a začíná zjišťovat nového operátora.
Je stále sobota, deset hodin, už sem nikoho nepustím, vrhám se do svých rituálů a modlím se, aby se naše přístroje chovaly alespoň natolik slušně, aby nezavdaly příčinu k dalšímu řešení. Nový operátore, třes se!
GABATE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama